Instalacje sanitarne

Instalacje grzewcze i gazowe

Szeroki zakres usług wodno kanalizacyjnych

Wysoka jakość

Nowoczesne rozwiązania

Kolektory słoneczne, solary

Rodzaje baterii słonecznych

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się z ekologicznymi rozwiązaniami, które mają pozytywny wpływ nie tylko na nasze wydatki, ale i na stan naszej planety. Jednym z takich rozwiązań, istniejących już od lat na rynku, są panele słoneczne. Służą one do produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej. Baterie słoneczne dostępne są jednak w różnych wersjach, przez co ich wybór może wydawać się skomplikowany. Właśnie dlatego przedstawimy Państwu najpopularniejsze typy baterii słonecznych.

 

Obecnie jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych rozwiązań wśród baterii słonecznych są panele z ogniw polikrystalicznych. Zbudowane są ze sprasowanego bloku wykrystalizowanego krzemu i charakteryzują się sprawnością wynoszącą od 12 do 15%. Mają niejednolitą powierzchnię płytki, co jest najbardziej rozpoznawalną cechą tego typu baterii. Panele te są stosunkowo tanie, jednak ich cena związana jest także z wydajnością, jaką oferują.

panele słoneczne

Kolejnym, nieznacznie droższym rodzajem baterii są te wykonane z ogniw monokrystalicznych. Ich sprawność jest nieco wyższa od wcześniej wspominanych baterii, ponieważ wynosi około 14-16%. Panele z ogniw monokrystalicznych mają charakterystyczną budowę, która objawia się w ośmiokątnych płytkach. Taki kształt wielokątów sprawia, że przestrzeń w panelu nie jest wypełniona całkowicie, co sprawia, że sprawność baterii jest zdecydowanie niższa w stosunku do sprawności, którą oferuje pojedyncza bateria.

 

Na rynku znane są także baterie wykonane z tellurku kadmu CdTe. W przeciwieństwie do paneli z ogniw monokrystalicznych i polikrystalicznych, te baterie posiadają cienką warstwę. Jak można się spodziewać, charakteryzują się one jednak niższą sprawnością niż wspominane panele, ale za to są też tańszym rozwiązaniem. Podobnie jest z panelami wykonanymi z krzemu amorficznego. W porównaniu do poprzednich rodzajów baterii, te charakteryzują się najniższą sprawnością, nieprzekraczającą 8%. Pomimo wymienionych parametrów warto jednak przed zakupem jednego z rodzai paneli zapoznać się z informacją na temat spadku mocy, który wynika ze wzrostu temperatury. Ma to duże znaczenie podczas korzystania z baterii, dlatego lepiej wcześniej przyjrzeć się temu.

 

Każda z powyższych baterii różni się od siebie w pewien sposób, jednak nasza firma zajmuje się instalacją każdej z nich. Z nami kolektory słoneczne nie będą stanowić najmniejszego problemu. Ponadto, oferujemy również inne usługi – montujemy instalacje wod kana i pompy ciepła, a także wymieniamy kotły czy też przyłączamy wodę. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.